Fotelik 4Baby Isofix

Foteliki samochodowe z systemem ISOFIX – czy warto je kupić?

Prawdziwym standardem na rynku są foteliki mocowane w systemie ISOFIX. Polega to na stałym zamontowaniu bazy fotelika na tylnej kanapie. Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

 

Foteliki samochodowe z Isofix pozwalają na bezpośrednie połączenie urządzenia z szkieletem nadwozia. Sprawia to, że w przypadku kolizji fotelik wraz z maluchem nie zmieni swojego położenia. Oczywiście, system taki ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Podstawową zaletą jest to, że można taki fotelik zamontować w bardzo łatwy sposób. Foteliki samochodowe z Isofix po prostu zatrzaskuje się w bazie. Znacznie wpływa to na bezpieczeństwo montażu, ponieważ dopiero, gdy usłyszymy kliknięcie, będzie to oznaczało, że fotelik jest zamocowany prawidłowo. Pozwoli to uniknąć wielu pomyłek i związanych z tym niebezpiecznych sytuacji. Sama baza jest przyczepiana do specjalnych uchwytów, ulokowanych w stelażu tylnej kanapy, tak samo jak są przymocowane zatrzaski pasów bezpieczeństwa. Standardowe foteliki mocowane pasami bezpieczeństwa również są bezpieczne. Ale statystyki pokazują, że taki foteliki większość rodziców montuje niewłaściwie.

Foteliki z Isofix znajdziesz na: https://4toys.pl/foteliki-samochodowe-chicco

Foteliki samochodowe z Isofix posiadają 3 punkty zaczepowe. 2 zaczepy mocowane są do metalowych punktów zakotwiczenia znajdujących się pomiędzy oparciem, a siedzeniem w samochodzie. Trzecim punktem jest Top tether lub noga stabilizująca. Zaczep pasa Top tether znajduje się na spodzie bagażnika. W samochodach nowej generacji zaczep ten jest bardzo dobrze widoczny. Pas Top tether należy starannie wpiąć do zaczepu i mocno naciągnąć. Naga stabilizująca jest natomiast rozparta na podłodze samochodu pomiędzy tylnym, a przednim siedzeniem. Musi ona być odpowiednio rozparta, aby mogła prawidłowo spełnić swoją funkcje.

 

Foteliki samochodowe z Isofix to świetne rozwiązanie dla osób nie mających cierpliwości do dokładnego montowania standardowych fotelików mocowanych pasami bezpieczeństwa. Ceny dobrych fotelików z ISOFIX są nieco wyższe niż standardowych fotelików. Jednak za komfort oczywiście trzeba płacić.